Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego

Jesienny biwak Zuchów Niepokonanych

Od piątku, 9 października br. do niedzieli, 11 października, w bazie ZHP w Rogalinku zaczęła się nasza zuchowa przygoda. Zdobywaliśmy sprawność „Detektywa Kasztana”.  Piątkowe ognisko dla nowej harcerki Weroniki, rozpalał druh Jacek. W sobotę zuchenka Dorotka obchodziła swoje 7 urodziny. Był pyszny tort i „100 lat” w rytmie werbla!

 

Ćwiczyliśmy rękę i oko w zabawie laserowej po lesie. Dziewczynki były zdecydowanie skuteczniejsze. Były również podchody z listami od detektywa Kasztana. W sobotę, na obiad jedliśmy pyszne spaghetti, przygotowane przez druha Eligiusza, który  również, mimo kilkugodzinnego  deszczu potrafił rozpalić drugie ognisko, tym razem dla zuchów. Piekliśmy kiełbaski, śpiewaliśmy piosenki, akompaniowała nam na gitarze druhna Zuza.


Pamiętaliśmy o społecznym dystansie, bardzo często myliśmy i dezynfekowaliśmy ręce oraz nosiliśmy maseczki. Pogoda dopisała i humory zuchów również.  W niedzielę, po uroczystym apelu o godz. 12.00, na którym druhna Jagoda przyznała wszystkim sprawności, wróciliśmy do Poznania.