Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego

Oddział 0a

 

 

 

Rok szkolny 2019/2010

 

 

Balik karnawałowy 2020

 

 

 

 

 Mikołajki świętowaliśmy przy wspólnym ozdabianiu pierniczków.

 

 

 

Andrzejki w zerówce. 

 

 

 

 25.11.2019r. obchodziliśmy w zerówce Dzień Pluszowego Misia. Przenieśliśmy z domów maskotki, opowiadaliśmy ich historię, tworzyliśmy prace plastyczne.

 

W miniony czwartek eksperymentowaliśmy z Pracownią Edukacyjną Wiatraka. Zachwytom i zdziwieniom nie było końca.

 

 

Ostatniego dnia października wybraliśmy się do Ogrodu Botanicznego na zajęcia "Kiedy Pani Jesień gubi swoje skarby". W czasie spaceru po pięknym ogrodzie poznaliśmy wiele gatunków roślin, następnie wykonaliśmy jesienne stroiki,  które zabraliśmy do domów.

 

 


 

 Dzieci z grupy 0a wraz z Rodzicami przygotowały dyniowe lampiony, z których wspólnie stworzyliśmy wystawę.

 

Z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej Rodzice dzieci z grupy 0A przekazali szkole wspaniały dar - dąb,  który dzieci wspólnie  z opiekunami posadziły  przed szkołą.

 

Serdecznie dziękujemy!

 

 

 

 

 

02.10.19r. wzięliśmy udział w zajęciach z robotyki. Bawiliśmy się świetnie budując i programując nogi piłkarza. 

 

Wspominając wakacje zawieramy przyjaźnie, poznajemy szkołę i jej pracowników. Przed nami nowy rok szkolny 2019/2020: nauka przygody, niezapomniane chwile... Do dzieła!

 

 

Na początku września spotkaliśmy się z przedstawicielami Straży Miejskiej i WORD-u, uczestniczyliśmy w zajęciach dotyczących bezpieczeństwa na drodze, a inspektor Wartuś obdarował nas odblaskami, dzięki którym będziemy bardziej widoczni na drodze.

 

 

 

Rok szkolny 2018/2019

 

W czwartek, 23 maja, uczestniczyliśmy w warsztatach tworzenia mydełek ozdobnych. Warsztaty prowadzone były przez Pracownię Edukacyjną Wiatrak. Udało nam się stworzyć piękne, pachnące mydełka, z dodatkami ziół, suszonych kwiatów i owoców, przypraw, ziaren zbóż i innych ozdób. Podarujemy je naszym Mamom z okazji Ich święta! :)


 

We wtorek, 12.03.2018r., wybraliśmy się na warsztaty do Teatru Wielkiego, zatytułowane: "Lekcja o teatralnych trikach i unikach, czyli i Ty możesz zostać krasnoludkiem". Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, czym zajmuje się charakteryzator i perukarz, czym jest scenografia, dekoracja i rekwizyty i jak je od siebie odróżnić. Przymierzaliśmy kostiumy i peruki, a Ci, którzy słuchali najuważniej, w nagrodę zostali poddani profesjonalnej charakteryzacji! Było wspaniale!

 

 

W karnawale wielkie bale! Tak się bawiliśmy na baliku szkolnym 15.02.2019r. Było kolorowo, wesoło i smacznie! :)

 

Karnawał trwa, a my przygotowujemy się na bale, tworząc piękne maski karnawałowe!

 

 

W czwartek,  20.12.18r., powitaliśmy pierwszy śnieg radosną zabawą i lepieniem bałwanków ???? Szkoda, że zimowa aura nie zagościła u nas na dłużej...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dnia 21.12.18r. wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do Wenecji, koło Biskupina. Czekało tam na nas mnóstwo atrakcji: piekliśmy pierniczki, które później ozdabialiśmy, tworzyliśmy ozdoby świąteczne (bombki i zawieszki na choinkę techniką decoupage), wykonaliśmy świąteczne stroiki, śpiewaliśmy kolędy, łamaliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia i zjedliśmy pyszny obiad, składający się z tradycyjnych potraw wigilijnych. Na koniec przyszedł do nas Gwiazdor i wręczył nam prezenty! Bawiliśmy się wspaniale!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

6 grudnia w dość nietypowy sposób obchodziliśmy w naszej grupie Mikołajki. Zamiast Świętego Mikołaja, gościliśmy przedstawicieli Pracowni Edukacyjnej Wiatrak, którzy pomogli nam wyczarować przepiękne, ozdobne świece. Dzięki nim, w naszych domach, poczujemy już świąteczną atmosferę!

 

 

 

30 listopada bawiliśmy się w andrzejkowe wróżby :) Oprócz imienia wybranki/ka, udało nam się wywróżyć swój przyszły zawód, a buty naszej koleżanki i kolegi (te, które najszybciej dotarły do drzwi), wskazały, kto z nas pierwszy weźmie ślub! Mieliśmy wiele radości ze wspólnej zabawy! 

 

 

 W poniedziałek, 26 listopada, odwiedziła nas pani Marta Matuszewska - pracownik schroniska dla zwierząt w Poznaniu, przy ulicy Bukowskiej. Dowiedzieliśmy się po co są chipy, sprawdziliśmy też chip u kotka Szprotka i pieska Ciapka. Wiemy już po co jest schronisko i jak się opiekować psem i kotem. Wręczyliśmy upominki dla mieszkańców schroniska.

 

23 listopada obchodziliśmy w naszej grupie Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji zagościły u nas nasze ukochane Misie, które mogliśmy przedstawić naszym kolegom i koleżankom, chętnie nam też pozowały do portretów!

 

W środę, 14.11.18r., wybraliśmy się na wycieczkę do gabinetu weterynaryjnego Neo-Vet. Dowiedzieliśmy się na czym polega praca weterynarza, czego używa w swojej pracy, zwiedziliśmy gabinety i rozmawialiśmy o tym, jak należy zachowywać się w kontakcie z psem i kotem.

 

 

9 listopada obchodziliśmy w szkole 100-lecie niepodległości Polski. Z tej okazji uczestniczyliśmy we wspólnym odśpiewaniu hymnu państwowego. Było Bardzo uroczyście!

W poniedziałek, 29.10.18r., wybraliśmy się w odwiedziny do PKO Banku Polskiego. Czekało na nas mnóstwo atrakcji, m.in. mogliśmy zasiadać w fotelu prezesa, odwiedziliśmy skarbnicę i przekonaliśmy się, jak wygląda 100 tys. zł w gotówce! :)

 

 

 

We wtorek, 16.10.18r., udaliśmy się na wycieczkę do Filii Nr 49 Biblioteki Raczyńskich. Dowiedzieliśmy się, kim był hrabia Raczyński oraz jak wyglądały pierwsze książki. Słuchaliśmy też fragmentów książek i opowiadań dla dzieci. Wykonaliśmy zadania - ćwiczyliśmy naszą zręczność i spostrzegawczość, a na koniec mogliśmy podziwiać księgozbiór biblioteki.

 


 

Przed naszą salą zagościły jesienne skarby, tworząc piękną wystawę. Eksponaty zostały wykonane przez dzieci z naszej grupy. Zapraszamy do oglądania!

 


 

Dzisiaj, 15.10.18r, spotkaliśmy się z Paniami przedstawicielkami PKO Banku Polskiego z pobliskiego oddziału. Dowiedzieliśmy się kilku ciekawostek na temat pieniędzy i zostaliśmy zaproszeni w odwiedziny do banku, gdzie udamy się już wkrótce!

 

 

 


 

W piątek, 12.10.18r., obchodziliśmy w naszej szkole Święto Komisji Edukacji Narodowej. Był to dla nas ważny dzień, ponieważ zostaliśmy oficjalnie włączeni do społeczności SP34, składając ślubowanie. Pani Dyrektor pasowała nas na zerówkowicza, zaprezentowaliśmy się na scenie recytując i śpiewając, a po uroczystości, w sali, otrzymaliśmy pamiątkowe dyplomy i słodki poczęstunek. To był bardzo emocjonujący dzień! 

 

 

 

 


 

W czwartek, 27.09.18, wybraliśmy się na spacer do lasu w poszukiwaniu pierwszych oznak jesieni. Nasza pierwsza, wspólna wyprawa była niezwykle udana, bo zakończyła się wesołą zabawą na leśnym placu zabaw.

 

 

 

 

Dnia 1.10.18 wybraliśmy się na wycieczkę do Ogrodu Botanicznego na warsztaty: "Kiedy Pani Jesień gubi swoje skarby". Wspólnie odnaleźliśmy skarby Pani Jesieni, ukryte pośród drzew i krzewów w ogrodzie, a pani przewodnik opowiedziała nam masę ciekawostek o nieznanych nam dotąd gatunkach roślin. Na koniec stworzyliśmy wspaniałe prace plastyczne, wykorzystując materiał przyrodniczy, które zabraliśmy ze sobą, by zdobiły naszą szkolną wystawę. Jesienna, słoneczna pogoda nam dopisała, a wycieczka była bardzo udana!

 

We wtorek, 2.10.18, odwiedzili nas przedstawiciele straży miejskiej. Podczas rozmów i zabaw przypomnieliśmy sobie i utrwaliliśmy zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. Może nawet dowiedzieliśmy się czegoś nowego? Nasi goście byli niezwykli - zobaczcie sami!

 

 

 

Lato już za nami, ale nas to nie smuci! Lubimy jesień - jej dary i przepiękne barwy! Początek nowej pory roku zainspirował nas do stworzenia jesiennej wystawy. Pracowaliśmy w grupach, pod okiem i z pomocą pani Kasi i pani Zosi. A efekty? Zobaczcie sami!