Międzynarodowy Konkurs Informatyczny „Bóbr”

W dniach 9 - 13 listopada br. 22 śmiałków z naszej szkoły wzięło udział w XV Międzynarodowym Konkursie Informatycznym „Bóbr”. Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i logicznego, rozwiązywanie skomplikowanych problemów oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów. Zawody organizowane były za pośrednictwem platformy edukacyjnej Dzwonek.pl.

Dla każdej grupy wiekowej Konkurs Bóbr trwał jedną godzinę zegarową i składał się z 24 pytań podzielonych na trzy grupy, ze względu na stopień trudności, po 8 pytań w każdej grupie, oprócz kategorii Skrzat, gdzie było tylko 15 pytań. Test wymagał logicznego myślenia i dużej koncentracji. Za prawidłowe odpowiedzi udzielane na pytania można było otrzymać 3, 4 lub 5 punktów w zależności od stopnia trudności. Natomiast skutkiem udzielenia złej odpowiedzi było odjęcie z puli punktów użytkownika określonej liczby punktów: 0,75 (dla zadań za 3 punkty), 1 (dla zadań za 4 punkty) lub 1,25 (dla zadań za 5 punktów). Maksymalna liczba punktów do zdobycia to 120.

Uczniowie przystąpili do konkursu wyjątkowo w tym roku w swoich domach (konkurs próbny udało się przeprowadzić jeszcze w szkole), gdzie przez godzinę intensywnie pracowali, rozwiązując bardzo ciekawe zadania i dobrze przy tym się bawiąc. Tegoroczny Bóbr został objęty patronatami honorowymi Ministra Edukacji Narodowej, Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Ministerstwa Cyfryzacji oraz Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii. Z niecierpliwością czekamy na wyniki konkursu.

Trzymajmy kciuki za naszych uczestników!

Julia Hybiak