e- profilaktyka

W naszej szkole zajęcia profilaktyczne podobnie jak wszystkie inne lekcje odbywają się zdalnie. W realizacji zadań profilaktycznych korzystamy między innymi ze współpracy Zespołu Profilaktyki Straży Miejskiej. W pracy wykorzystujemy prezentacje multimedialne dla uczniów, filmy, krzyżówki, gry edukacyjne, bajki terapeutyczne. Prezentacje dostosowane są do wieku odbiorców i poruszają ważne tematy, między innymi  takie jak ekologia, cyberprzemoc, bezpieczeństwo.

Poza tym spotykamy się z uczniami online.  Ponieważ w listopadzie przypada  Dzień Świeżego Powietrza, klasy drugie brały udział w spotkaniu  na temat ekologii. Uczniowie dowiedzieli się, jak ważna jest dbałość o środowisko naturalne. Rozmawialiśmy także o segregacji odpadów ze względu na rodzaj materiału, kolor pojemników oraz możliwościach odzyskania surowców.

Nasze zajęcia odbywały się pod hasłem ŚRODOWISKO PONAD WSZYSTKO.

W ramach lekcji wychowawczych klas VI przeprowadziłyśmy zajęcia profilaktyczne na temat cyberprzemocy, czyli przemocy przez Internet. Uczniowie podczas zajęć dowiedzieli się jak bronić się przed prześladowcą, który straszy, poniża, obraża ofiarę poprzez komentarze w mediach społecznościowych czy robienie jej zdjęć lub kręcenie filmów bez jej zgody  i umieszczanie materiałów na ogólnodostępnych witrynach odwiedzanych przez wiele osób.

Nasze zajęcia odbyły się pod hasłem Z DRUGIEJ STRONY SIECI