Zajęcia profilaktyczne online – Obcy nieobcy uczniom naszej szkoły

W ramach programu Bezpieczna Szkoła w grudniu odbyły się zajęcia profilaktyczne dla uczniów klas III dotyczące własnego bezpieczeństwa, szczególnie w przypadku spotkania nieznanej osoby.  Uczniów zapoznano z pojęciem „obcy”. Wytłumaczono dzieciom, co oznacza kierowanie się zasadą ograniczonego zaufania w stosunku do osób nieznanych. Zwrócono uwagę, jak ważne jest przestrzeganie zakazu oddalania się z osobą obcą, wsiadania do samochodu osoby nieznajomej, brania od niej jakichkolwiek słodyczy, ulotek oraz przekazywania jej informacji dotyczących adresu zamieszkania, numeru telefonu itp. Przekazano dzieciom również informację, jak postąpić pozostając samemu w domu, gdy ktoś obcy zapuka do drzwi.

Uczniowie klas III wzięli również udział w konkursie plastycznym

POWIEDZ NIE W KONTAKCIE Z OBCYMI

Nagrody otrzymały 4 uczennice:

Maria Onichimiuk klasa III b

Zofia Sikorska klasa III b