Pierwszy turniej naszych najmłodszych koszykarek

3 grudnia 2020 r. w Szkole Podstawowej nr 56 w Poznaniu rozegrany został VI Turniej Mikołajkowy w Minikoszykówce dziewcząt z rocznika 2010/2011. Organizatorem turniej był UKS Krzesiny, który do udziału w turnieju zaprosił ponadto drużyny UKS Lider Swarzędz, Basket Team Suchy Las oraz Enea AZS Poznań.

Drużyna Enea AZS Poznań, prowadzona przez trenerkę Katarzynę Buszewicz, w całości była złożona z uczennic naszej szkoły, przede wszystkim z uczennic klasy 4, dla których były to pierwsze w karierze tego typu zawody sportowe.

W ramach turnieju nasza drużyna rozegrała trzy spotkania, a trenerka Kasia jest bardzo zadowolona z postawy swoich podopiecznych w ich debiucie. Dalej ciężko pracujemy na treningach nad doskonaleniem naszych umiejętności i przygotowujemy się do rozgrywek Wielkopolskiej Ligi U11, która wystartuje już w nowym roku kalendarzowym.

Skład drużyny na turnieju:

• Zofia Pietrzak (klasa 3C)
  • Marta Bauer (klasa 3C)
  • Aleksandra Ossowska (klasa 4B)
  • Natasza Pietras (klasa 4B)
  • Oliwia Fabrowska (klasa 4C)
  • Natalia Jankowska (klasa 4C)
  • Maja Mazurczak (klasa 4C)
  • Zofia Stypa (klasa 4C)
  • Hanna Szopka (klasa 4C)
  • Anna Wachowska (klasa 4C)
  • Maja Brzostowicz (klasa 5A)