Mamy domki dla owadów - konkurs plastyczny O przygodach fifnej pszczółki

Nasza szkoła włączyła się w akcję „Stołówka dla fifnych pszczół” w ramach Programu „Poznań dla pszczół” organizowaną przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

Przed świętami dotarły już do naszej szkoły dwa urocze domki – „Hoteliki” dla owadów” oraz „Tytki dobroci dla owadów”. Jeszcze w kwietniu zawiesimy domki na terenie naszej szkoły. Znajdziemy dla nich stosowne, bezpieczne miejsce. Mamy nadzieję, że po powrocie do szkoły będziemy mogli je podziwiać i … wspólnie zasiejemy nasionka!

Jednocześnie zapraszamy do udziału w konkursie plastycznym „O przygodach fifnej pszczółki” organizowanym również przez Wydział Działalności Gospodarczej i Rolnictwa Urzędu Miasta Poznania.

A cóż to fifny? -  fifny (gwara poznańska) - sprawny, zręczny, sprytny, pomysłowy

Konkurs skierowany jest do uczniów klas I - VI.

Zadaniem uczestników jest przedstawienie ilustracją własnych obserwacji życia pszczół w naszym mieście.

Prace konkursowe mogą być wykonane dowolną techniką plastyczną (rysowanie, malowanie, wyklejanie…) w formacie A4, w formie płaskiej (nie przestrzennej)

Na prace konkursowe czekamy do wtorku 20.04. Prosimy dostarczyć je do szkoły i zostawić przy portierni w przygotowanym i opisanym pojemniku.

Szczegółowe informacje przekażą Wam wychowawcy klas I – III oraz nauczyciele przyrody i biologii: p. Elżbieta Matuszak i p. Karolina Piszczek.

Zapraszamy do udziału!

Alicja Stefańska