Zuchy pod pomnikiem Polskich Orłów

Zawsze we wrześniu zuchy, harcerze, druhny i  druhowie  znajdują czas, by pokłonić się Polskim Orłom, które czekają na nas u zbiegu ulicy Libelta i alei Niepodległości. Zuchy wiedzą, że to miejsce wymaga powagi i zachowywały się godnie. W pięknych mundurach, z proporczykami na ramieniu przyglądały się wymownym symbolom naszej państwowości. Krzyż Virtuti Militari, Znak Polski Walczącej i Polski Orzeł towarzyszyły zuchom składającym  obietnicę:

„Obiecuję być dobrym zuchem ochoczym.”

„Obiecuję być dobrym zuchem sprawnym.”

„Obiecuję być dobrym zuchem gospodarnym”

Druhna Jagoda przyznała harcerzom kolejne sprawności,  zuchom kolejne gwiazdki, a nowe zuchy- biszkopty otrzymały od druha Rysia „niespodziankę”, którą mają opiekować się do następnej poniedziałkowej zbiórki. Wszyscy wracali uśmiechnięci i radośni z dobrze spełnionego obowiązku.

Tak postępują  zuchy i harcerze z naszej drużyny.