XI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 1 października, po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta jest okazją dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom — pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia.

Tabliczkowa wiedza sprawdzana jest w niecodzienny sposób — podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W tym dniu każdy mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i powalczyć o miano Eksperta Tabliczki Mnożenia w czasie przerw śródlekcyjnych w holu szkoły. W akcji udział wzięło około 100 uczniów. Komisje eksperckie złożone z uczniów klas V i VI egzaminowały młodszych, rówieśników oraz starszych uczniów, dostosowując poziom trudności przykładów do wieku. Nagrodą za poprawne odpowiedzi była sowa, którą każdy uczeń mógł wymienić na plusa z przedmiotu matematyka. Jedna z komisji sprawdzała również znajomość tabliczki mnożenia wśród kadry pedagogicznej.

Nauczyciele matematyki nie zapomnieli również o świętowaniu tego szczególnego dnia podczas lekcji — uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy w krótkich testach. W każdej klasie wyłoniliśmy mistrza tabliczki mnożenia.

Szkolny koordynator akcji

Julia Hybiak