SPRZĄTANIE ŚWIATA

Czy wiecie, że wspólne sprzątanie świata to część międzynarodowej kampanii Clean up the World?

Akcja została zapoczątkowana w 1989 r. w Australii. W Polsce odbywa się od 1994 r., a jej inicjatorką była Mira Stanisławska – Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

Tegoroczna, 28. edycja akcji proekologicznej "Sprzątanie Świata — Polska 2021" odbyła  się pod hasłem "Myślę, więc nie śmiecę." To parafraza słynnego powiedzenia Kartezjusza "Cogito ergo sum".  Sprzątanie to jedno — ważne jest jednak także, aby nie śmiecić oraz poprawnie segregować odpady.

W tym roku, z uwagi na niestabilną sytuację epidemiczną,  uczniom zaproponowano udział w konkursie edukacyjnym "Myślę, więc nie śmiecę. Cały rok". Jego organizatorem było Miasto Poznań, Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Poznania.

Celem konkursu było promowanie idei nieśmiecenia i poszerzanie wiedzy o konieczności zachowania porządku i czystości nie tylko przy akcji Sprzątanie Świata, ale przez cały rok.

Cieszymy się, że wielu naszych uczniów  przystąpiło do  konkursu.

Szkolna komisja konkursowa, zgodnie z regulaminem, wybrała cztery prace, które reprezentują teraz naszą szkołę w kolejnym, międzyszkolnym etapie konkursu. Autorkom tych prac gratulujemy i życzymy zwycięstwa!

Serdecznie gratulujemy  wszystkim uczestnikom konkursu!

- Alicja Stefańska, Elżbieta Matuszak, Karolina Piszczek, Danuta Jagiełło

Oto prace naszych uczniów:

Myślę, więc nie śmiecę. Cały rok.