Koszykarskie Mikołajki w SP11

Nasi trenerzy koszykówki, pani Katarzyna Buszewicz i pan Marcin Jopek, w dniu 29 listopada 2021 r. wspólnie z uczennicami klas 3-ich w naszej szkole udali się do pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 11 na os. Wichrowe Wzgórze na „Koszykarskie Mikołajki”.

Niestety nie wszystkie dzieci, zarówno z SP11, jak i z naszej szkoły miały możliwość wzięcia udziału w tej imprezie, co nie znaczy, że ta była nieudana. Przeciwnie, nasze wspólne spotkanie wypadło bardzo udanie. Mimo iż nie spotkaliśmy się w tak licznym gronie, jak na to liczyliśmy, nasze młode koszykarki bawiły się przednio. Było to dla nich bardzo ważne wydarzenie, ponieważ pierwszy raz miały one okazję rywalizować i sprawdzić swoje umiejętności w rywalizacji z koleżankami z innej szkoły.

Wiele zawodniczek biorących udział w tym wydarzeniu zaczęło swoją przygodę z koszykówką dopiero od września tego roku, jednak już widać znaczne postępy, jakie w tak krótkim czasie udało się im poczynić. W meczach nie brakowało walki oraz zaangażowania, ale nie zabrakło przede wszystkim dobrej zabawy, która jest najważniejsza na tym etapie przygody z tą dyscypliną.

W planach mamy już kolejne wspólne spotkania, na których będzie okazja ponownie spotkać się z koleżankami z SP11, ale również z dziewczynami, które trenują koszykówkę w innych szkołach, także okazji do sportowej rywalizacji na boisku dla naszych najmłodszych koszykarek nie powinno zabraknąć.