Ruszyły Poznańskie Igrzyska Dzieci w koszykówce

W dniu 16 listopada 2021 r. rozegrany został pierwszy turniej w ramach I Etapu rozgrywek Poznańskich Igrzysk Dzieci w koszykówce dziewcząt. Turniej odbył się w Szkole Podstawowej nr 51 na osiedlu Lecha w Poznaniu i wzięły w nim udział trzy reprezentacje poznańskich szkół: SP51, SP65 oraz nasza SP34. Niestety ze względów zdrowotnych na turnieju nie mogła stawić się czwarta drużyna, SP19.

Stawką turnieju był awans do II Etapu tych rozgrywek, a jedynie dwie pierwsze drużyny uzyskały prawo gry dalej. Nasza reprezentacja, prowadzona przez trenerów Katarzynę Buszewicz i Marcina Jopka, spisała się na medal. Pierwszy mecz rozegraliśmy z SP65, którą bardzo dobrze znamy, ponieważ w niej również funkcjonują koszykarskie klasy sportowe pod patronatem klubu AZS Poznań. Po bardzo wyrównanym pojedynku udaje nam się wygrać nasz pierwszy mecz 38:34. W drugim zmierzyliśmy się z gospodarzami, SP51, który się kończy wynikiem 68:5. Wynik tego spotkania jednak nie obrazuje zaangażowania, jakie w ten mecz włożyła reprezentacja SP51, która należy nadmienić, grała znacznie młodszym składem w porównaniu do pozostałych drużyn.

Dzięki zwycięstwom w obu meczach zajmujemy pierwsze miejsce w naszej grupie i z pierwszego miejsca awansujemy do następnego etapu. W drugiej fazie rozgrywek ponownie zagramy turniej z udziałem trzech zespołów, obecnie czekamy na rozegranie pozostałych spotkań w ramach I Etapu, aby poznać naszych nowych przeciwników.

Turniej był udany dla naszej reprezentacji, wiemy, nad jakimi elementami musimy jeszcze popracować na treningach przed kolejnym etapem rozgrywek, ale wierzymy, że będziemy dobrze przygotowani na kolejne wyzwania, jakie czekają nas w tych rozgrywkach.

Skład reprezentacji:

• Nina Michalska (klasa 6A)
  • Natalia Jankowska (klasa 5C)
  • Gabriela Kołtuńczyk (klasa 5C)
  • Maja Mazurczak (klasa 5C)
  • Alicja Wierzbińska (klasa 7D)
  • Martyna Karolczuk (klasa 7D)
  • Maja Brzostowicz (klasa 6A)
  • Michalina Fijałkowska (klasa 6A)
  • Zofia Stypa (klasa 5C)
  • Hanna Szopka (klasa 5C)
  • Klaudia Chabera (klasa 6A)