Betlejemskie Światło Pokoju 2021

Tegoroczne Betlejemskie Światło Pokoju odebrała druhna Jagoda z zuchenką Dorotką i druhną Weroniką z rąk przybocznego  174 Poznańskiej Drużyny Harcerskiej „Hetman”,  druha Mikołaja, 19 grudnia w niedzielę o godz. 20.00.

W poniedziałek, 20 grudnia br., od 15.30- 17.00, w ramach zbiórki specjalnej, zastęp harcerski Zielony Trójkąt przekazał  Światło  do sekretariatu Szkoły Podstawowej nr 34, administracji osiedla Bolesława Śmiałego i administracji osiedla Stefana Batorego. Wszyscy ucieszyli się z niespodziewanej wizyty 8- osobowej delegacji zuchów i harcerzy, a niektórzy dorośli przygotowali dla nas słodycze. Idąc ulicami osiedli, wzbudzaliśmy zainteresowanie przechodniów, bo nie co dzień nosi się Światło prosto z Groty Betlejemskiej Narodzenia Pańskiego.  Swoje pielgrzymowanie zakończyliśmy przekazaniem Światła parafianom i na ręce księdza proboszcza  przekazaliśmy Go na ostatnich roratach tego roku, w czwartek 23 grudnia o godz. 6.30 rano.