Zajęcia sportowe z koszykówki dla dziewczynek w czasie ferii zimowych

W dniach 24-28 stycznia 2022 r., dzięki uprzejmości dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 34 na os. Śmiałego oraz przy wsparciu Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, codziennie prowadzone były zajęcia sportowe dla dziewczynek z koszykówki.

Zajęcia prowadziła nauczycielka wychowania fizycznego i trenerka koszykówki, pani Katarzyna Buszewicz, a w zajęciach brało udział w tym czasie prawie 20 dziewczynek z roczników 2010 i młodszych. W ramach zajęć dzieci miały okazję pracować nad swoją sprawnością ogólną i motoryką w ramach zajęć ogólnorozwojowych, ale również doskonaliły swoje umiejętności koszykarskie w ramach drugiej części zajęć, poświęconej koszykówce. Każdego dnia na koniec zajęć odbywały się oczywiście mecze koszykówki, najbardziej wyczekiwany przez dzieci punkt dnia.

Zajęcia sportowe z koszykówki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem ze strony dzieci oraz ich rodziców, podczas samych zajęć panowała bardzo dobra atmosfera, był zarówno czas na zabawę i uśmiech, jak i na rywalizację sportową w duchu zasady fair-play. Najbardziej z tego wszystkiego cieszy fakt, że dzieci tak chętnie chciały uczestniczyć w tych zajęciach, gdyż sport jest niezwykle ważny dla ich prawidłowego rozwoju, zarówno fizycznego, jak i psychicznego, a w obecnych czasach, w związku z pandemią i różnego rodzaju ograniczeniami, aktywność fizyczna stała się jeszcze ważniejsza.

Bardzo dziękujemy dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 34 i Poznańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu tej inicjatywy!