Zuchowe i harcerskie wieści

Pożegnaliśmy dzielnego zucha Szymona, który jak przystało na zucha z 34 SGZ „ Zuchy Niepokonane” zdobył, podczas 3-letniej przygody w naszej gromadzie, 34 sprawności zuchowych. Mundurek z tak pięknym prawym rękawem na pewno zostawi sobie na pamiątkę. Przekazaliśmy naszego zucha 11 lutego br. do drużyny harcerskiej, która działa na naszym osiedlu.

Każdego roku, 22 lutego  obchodzimy Dzień Myśli Braterskiej. Jest to dzień urodzin twórcy skautingu na świecie, lorda Roberta Baden- Powella.  W tym roku wypada 165. rocznica. Na naszej zbiórce było bardzo uroczyście. Zaprosiliśmy kilkoro gości. Świecznisko „rozpaliła” zuchenka Gabrysia z zaproszonym gościem. Poczęstowaliśmy pieczonym przez druhny, Anię i Jagodę ciastem. Było świeże i pyszne. Smakowały go również panie dyrektorki naszej szkoły i pan woźny. Podczas naszego spotkania był czas na śpiewogranie i wesołe pląsy, które wszystkich rozbawiły. Przygotowaliśmy również przedstawienie

pt. „Enigma, brzmi tajemniczo”. Wszystkie zuchy i harcerze znają nazwiska najwybitniejszych matematyków Uniwersytetu Poznańskiego, którzy 31 grudnia 1932 r. złamali szyfr niemieckiej maszyny szyfrującej Enigma. Byli to: Marian Rejewski,  Jerzy Różycki i Henryk Zygalski.

Na Narodowy Dzień Żołnierzy Niezłomnych, który przypada 1 marca każdego roku, zorganizowaliśmy uroczysty apel, który przygotowali harcerze z zastępu „Zielony Trójkąt”. Czekamy również na nowych zuchów z Ukrainy. Będziemy razem bawić się i  zdobywać nowe sprawności.