Próbne egzaminy już za nami!

Egzamin ósmoklasisty, to dla każdego ucznia ogromny stres i wyzwanie. Jego  wyniki decydują o przyjęciu do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej. Uczniowie, aby mogli zrealizować swoje plany, muszą dobrze opanować wymaganą wiedzę. Jednak to ostatni rok nauki jest najbardziej intensywny pod kątem powtarzania materiału.

Dla uczniów największymi zaletami, które wynikają z organizowania próbnych egzaminów, jest zapoznanie się z jego formą, wyglądem arkuszy, możliwością sprawdzenia się w warunkach egzaminacyjnych, a przede wszystkim dowiedzeniem się o ewentualnych brakach, które muszą uzupełnić, aby osiągnąć jak najlepsze wyniki.  W przypadku nauczycieli, największą korzyścią jest zweryfikowanie aktualnego poziomu wiedzy uczniów, aby ustalić, nad czym jeszcze należy popracować.

Dlatego w naszej szkole odbyły się dwa próbne  egzaminy w grudniu i w marcu. To bardzo istotne dla ósmoklasisty, który już wkrótce napisze niezwykle ważny egzamin i tak bardzo różniący się od dotychczasowych sprawdzianów.

Wierzymy, że najlepsze efekty przynosi systematyczna oraz dobrze zaplanowana nauka.

POWODZENIA NA EGZAMINIE!