PANI KRÓWKA ŻYCZY ZDRÓWKA

Cykl zajęć bibliotecznych dla przedszkolaków

W naszej bibliotece mieliśmy niecodziennych gości. Tym razem zawędrowały do nas ŚLIMACZKI
z Przedszkola nr 190.

Podczas zajęć odkrywaliśmy wspólnie, jak postępować, aby zdrowo rosnąć. Przedszkolaki poznały zasady zdrowego odżywiania, dowiedziały się, jak ważny dla zdrowia jest ruch oraz codzienna higiena.

Podczas spotkania dzieci razem z PANIĄ KRÓWKĄ zwiedziły bibliotekę, poznały książki o zdrowym odżywianiu, wysłuchały wiersza "ZDROWIE", odgadywały nazwy owoców i warzyw, gimnastykowały się razem z PANIĄ KRÓWKĄ przy piosence OLIMIADA w JARZYNOWIE.  Wykonały sylwety warzyw i owoców,
a przy naszej małej pomocy umieściły je w dużym, wspólnym koszu. Wszystkie przedszkolaki poczęstowały się jabłkami i  stwierdziły, że "SĄ SMACZNE, SŁODKIE I MAJĄ JABŁUSZKOWY SMAK".

W nagrodę ŚLIMACZKI otrzymały od PANI KRÓWKI pamiątkowe zakładki do książek.

Wszyscy razem dobrze się bawiliśmy.