Nasz Majowy Piknik

Nasz majowy piknik odbył się 9 maja br. na zielonych błoniach naszej szkoły.

Hasłem był 5. punkt Prawa Zucha „Wszystkim z zuchem jest dobrze” i  8. punkt Prawa Harcerskiego  „Harcerz jest zawsze pogodny”.

Mamusie: Lilki, Lidki, Basi, Roxany, Mikołaja i Marka oraz druhna Jagoda upiekły ciasta, babeczki i bezy, a mama Frani i Lidki przygotowała piękne stoisko z powiewającymi girlandami, z pysznymi sokami i kolorowymi galaretkami. Stoły przywiózł nam woźny pan Krzysiu,  mikrofon pożyczyła nam pani dyrektor, a krzesełka sami przynieśliśmy.

Na apelu, odśpiewaliśmy hymn harcerski i  chwilą ciszy uczciliśmy pamięć wszystkich poległych. Zuchy otrzymały piękna sprawność, która przyszyją na prawym rękawie mundurka.

A potem rozpoczęła się zabawa: skecze, śpiewogranie przy akompaniamencie gitary druhny Zu-zu. Wiele konkurencji przygotowali i prowadzili harcerze z zastępu Zielony Trójkąt. Było przeciąganie liny, koło fortuny, zabawa z chustą Klanzy i wiele innych. Pogoda, jak zawsze  nam dopisała. Kręgiem przyjaźni zakończyliśmy bardzo miły piknik, na którym wszyscy świetnie bawili się. A potem był czas na sprzątanie po pikniku. Zawiadywał nim druh Jacek, a pomagali tatusiowie zuchów i dziadkowie harcerzy.