POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKTYKI

W roku szkolnym 2021/2022 po raz kolejny wzięliśmy udział w projekcie  edukacyjnym  „Poznań uzależniony od profilaktyki”. Projekt realizowany jest od 2018 roku i propaguje wiedzę na temat uzależnień od alkoholu, narkotyków i NSP oraz zagrożeń związanych z dopalaczami.

Nowością w tegorocznej edycji była tematyka uzależnień behawioralnych oraz uzależnień od nowych technologii. Tegoroczna edycja składała się z kilku etapów. To zajęcia edukacyjno – profilaktyczne dla uczniów, szkolenia kadry pedagogicznej, spotkania z rodzicami oraz emisja serialu nawiązującego do treści przekazywanych podczas zajęć, oraz uczestnictwo w wydarzeniach kulturalnych.

Na zakończenie projektu przewidziano konkurs na wykonanie muralu, projektu graficznego na koszulkę o tematyce profilaktycznej i komiksu.

Uczennice klasy VIII a Zofia Wachowska i Aleksandra Mazurczak wykonały projekt graficzny na koszulkę. Rozstrzygnięcie konkursu wkrótce. Trzymajcie kciuki za sukces Zosi i Oli.

Iwona Witkoś
Anita Rudna