Najbardziej magiczny konkurs w szkole...

... odbył się 7 czerwca! Już drugi rok z rzędu 40 potteromaniaków stanęło w szranki o tytuł znawcy uniwersum J.K. Rowling. Żeby go zdobyć, musieli napisać test dorównujący trudnością OWUTEM-om, czyli Okropnie Wyczerpującym Testom Magicznym.  Sami przyznawali, że musieli się nagłowić, by udzielić odpowiedzi na pewne pytania. Niektórzy próbowali dopomóc sobie czarami, ale na salę 58c rzucono w tym dniu zaklęcie blokujące, więc nie było to możliwe. Cóż. Pytania były naprawdę szczegółowe i wieloaspektowe. Dotyczyły bohaterów, wydarzeń opisanych w książkach, pojawiły się nawet dane techniczne pewnych pojazdów latających i szczypta logiki przy argumentacji — w końcu wspaniałym czarodziejom nawet zwyczajne główkowanie nie jest straszne. Uczestnicy konkursu spędzili w cieniu swych tiar  blisko 40 minut, nie zdając sobie z tego sprawy.  Czas magicznie przyspieszał, gdy oni prowadzili gorące dyskusje na pozornie błahe tematy. A było o czym mówić! Ostatecznie, najlepiej na teście wypadli Ślizgoni — Adam Szykuła i Adrian Myśliński z kl.7a, zajmując tym samym I miejsce. Za nimi uplasowały się uczennice kl.6b, studentki Ravenclaw — Jaśmina Apolinarska i Zofia Olejniczak. Otrzymują tym samym wyróżnienie za szczególne osiągnięcia w dziedzinie potteroznawstwa. Obu zespołom gratulujemy, a pozostałym śmiałkom dziękujemy za czystą grę i... do zobaczenia za rok! :)