Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego

Klasy 5b i 5c we Wrocławiu

Dnia 21 czerwca klasy 5a oraz 5c pojechały na całodniową wycieczkę do Wrocławia. Przygodę zaczęliśmy od zwiedzenia największego polskiego ogrodu zoologicznego, którego jedną z największych atrakcji jest Afrykarium. Dowiedzieliśmy się, że ZOO jest domem dla ponad 12000 zwierząt, przedstawicieli 1100 gatunków. Wszystkie zwierzęta, które udało nam się zobaczyć, zachwyciły nas. Zrobiliśmy wiele pamiątkowych zdjęć.

W ramach krótkiego odpoczynku zatrzymaliśmy się na skraju parku Szczytnickiego przy Hali Stulecia i punktualnie o godzinie 14:00 obejrzeliśmy pokaz Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej. Wodne widowisko oglądaliśmy, słuchając utworów muzyki klasycznej, współczesnej oraz popu.

Następnie przejechaliśmy autokarem bliżej Starego Miasta i przeszliśmy Ostrowem Tumskim w kierunku Rynku wrocławskiego, poszukując po drodze rzeźb krasnali. Ten jeden z największych średniowiecznych placów w Europie zrobił na nas ogromne wrażenie. Dowiedzieliśmy się, że niektóre z kolorowych kamienic mają swoje imiona, a na każdym kroku spotykaliśmy kolejne krasnale.

Ostatnim punktem naszej wycieczki był wspólny posiłek przy rynku oraz wykonanie pamiątkowych zdjęć. Pomimo zmęczenia humory dopisywały nam cały czas i w drodze powrotnej w autokarze było bardzo wesoło. Punktualnie dotarliśmy do Poznania i już nie możemy doczekać się kolejnej wspólnej wycieczki Wyluzowany