Wycieczka do Szczecina

W dniach 13 i 14 czerwca klasy VIIa i VIIIb udały się na szkolną wycieczkę do Szczecina, Międzyzdrojów i Świnoujścia. W Szczecinie uczniowie zwiedzali bunkry z okresu II wojny światowej, centrum miasta oraz mieli okazję spróbowania pysznych słynnych szczecińskich pasztecików. Następną atrakcją był rejs statkiem po Odrze. Wieczorem odbyło się zakwaterowanie w hotelu w Policach. Drugiego dnia po śniadaniu obie klasy pojechały do Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie uczniowie mogli zobaczyć zagrodę żubrów, dziki oraz orła bielika. Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Międzyzdrojów, a tu przede wszystkim słynnego molo i Alei Gwiazd. Na koniec uczniowie pojechali do latarni w Świnoujściu i odbyli przeprawę promem. W Świnoujściu był czas na posiłek i zakup pamiątek. Po wszystkich atrakcjach zmęczeni, ale bardzo zadowoleni uczniowie razem z wychowawcami udali się w drogę powrotną do Poznania. Wycieczka była bardzo udana.