Obóz konny w Puszczy Noteckiej SŁOWIANIE 2022

Dzieciaki  kochają przyrodę.

W Mateczniku Błota zasmakowały leśnej przygody pełnej survivalowych niespodzianek.

Był czas na zabawę i na zdobywanie  pożytecznych umiejętności. Jedliśmy urodzinowy tort Laury, której rodzice, jak co roku, przywieźli na obóz. Budowaliśmy szałasy,  jeździliśmy konno, jedliśmy słowiańskie podpłomyki, strzelaliśmy z łuku, jedliśmy spaghetti  w wybudowanych przez nas szałasach, pływaliśmy na pontonie, bawiliśmy się na kręgielni, wędrowaliśmy nocą na czas po Puszczy Noteckiej, kąpaliśmy się w jeziorze, piekliśmy kiełbaski na ognisku, mieliśmy wycieczkę autokarową do Sierakowa, własnoręcznie wykonaliśmy drewniane stołki, przygotowaliśmy na rodzinny piknik przedstawienie teatralne „Słowiańska rzeka”. Nauczyliśmy się: słać łóżka, nowych piosenek i pląsów, tkać na krośnie, przybijać gwoździe, ścierać stoły po posiłkach, meldować na apelu, wieszać pranie i wielu innych potrzebnych umiejętności. Wśród dzikiej natury spędziliśmy miło czas. Żal było odjeżdżać. Powstały nowe znajomości i przyjaźnie.

Wakacyjne wspomnienia pozostaną na długo w naszej pamięci!