Akcja „Ogród zmysłów” w szkolnym patio

Pod koniec czerwca tj. we wtorek 21.06.br. rozpoczęliśmy zagospodarowanie naszego patio i tworzenia w nim „Ogrodu zmysłów”.

„Ogród zmysłów” to przypomnijmy wygrany przez naszą szkołę projekt w konkursie organizowanym w ramach wolontariackiego programu grantowego „Moje środowisko” przez „Fundację ING Dzieciom”.

W akcji wzięli udział wolontariusze ING Banku Śląskiego na czele z panią Joanną Mańczak, nauczyciele – koordynatorki: pani Karolina Piszczek, pani Danuta Jagiełło, pani Marzena Gęsicka, pani Iwona Małłek, pan Adam Szewczycza oraz grupa uczniów: przedstawiciele z klasy V c, VIII d, a także uczniowie realizujący w naszej szkole  program Fundacji Forum Inicjatyw Społecznych „Cod for green”. W naszych działaniach wspierali nas również: Rada Osiedla Bolesława Śmiałego, rodzice, pani Magdalena Rokicka – przewodnicząca Rady Rodziców, pani Magdalena Przybył, panowie konserwatorzy oraz panowie woźni.

Czerwcowy wtorek był niesamowitym dniem! Od samego rana z wielkim zaangażowaniem wszyscy wzięli się do pracy, a nasze patio z minuty na minutę zmieniało się … w ogród.

Najpierw przygotowaliśmy  teren – co nie było takie łatwe; następnie postawiliśmy  podwyższone grządki, które zapełniliśmy ziemią i wreszcie posadziliśmy ponad 30 pięknych roślin z podziałem na „siedem donic zmysłu”: dwie smaku, dwie, węchu, dwie wzroku i jedna dotyku. Umieściliśmy również cztery ławy piknikowe.

Wielką niespodziankę zrobił nam pan Miłosz Korzeniewski, który przekazał nam od firmy Kraft-Box Sp. z o.o. kolorowe leżaki!!! Dziękujemy!

W dniu zakończenia roku szkolnego spotkała nas kolejna niespodzianka. Uczniowie klas VIII – już absolwenci — ofiarowali do naszego „ogrodu” przepiękne rośliny, które będą przypominać nam o tegorocznych absolwentach. Przepiękna jabłonka, forsycja, surfinia … już zagościły w naszym kwitnącym patio. Absolwentom oraz Ich rodzicom bardzo dziękujemy!!!

Nasze patio wygląda zupełnie inaczej.

To oczywiście nie koniec naszych działań. Jeszcze trochę przed nami, ale efekt jest już  … wspaniały. Kolejne działania we wrześniu!

Wszystkim dziękujemy za poświęcony czas, ogrom pracy, zaangażowanie!

Paulina Celka