Konkurs InstaLogik IV edycja 2022/2023

InstaLogik to popularyzatorski konkurs matematyczno-informatyczny dla uczniów klas 4-8 SP. Konkurs realizowany jest w całości on-line. Każdy uczeń otrzymuje własne konto, na którym rozwiązuje zadania z dowolnego komputera (również w domu).

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów zainteresowanych zagadkami logicznymi, matematyką, do tych, którzy interesują się programowaniem lub chcieliby postawić w programowaniu pierwsze samodzielne kroki.

Celem konkursu jest zachęcenie uczniów do zmierzenia się z zadaniami logicznymi oraz prostymi zadaniami programistycznymi, które wprowadzają uczniów w świat programowania. W ogólności jego celem jest rozwijanie zainteresowań matematycznych i programistycznych młodzieży oraz propagowanie myślenia komputacyjnego.

Konkurs został podzielony na trzy etapy:

• Etap 1, termin 1 października - 28 października 2022, godz. 20:00
  • Etap 2, termin 10 grudnia 2022, godz. 10:00 – 11:30
  • Etap 3, termin 18 marca 2023, godz. 10:00 – 11:30

Etap 1

Zgłoszenie do Konkursu odbywa się poprzez założenie konta na platformie konkursowej. Rejestracja jest możliwa od 15 września 2022, nie później jednak niż do zakończenia 1 etapu, tj. do 28 października 2022 do godz. 20:00. Dostęp do materiałów i zadań pierwszego etapu jest możliwy po zweryfikowaniu zgłoszenia.

Pierwszy etap polega na rozwiązaniu online pytań testowych do kilku zadań matematyczno-logicznych opisanych w formie historyjki. Czas trwania pierwszego etapu to miesiąc, zadania można rozwiązywać od 1 do 28 października 2022 do godz. 20:00. Zadania mogą być rozwiązywane na dowolnym komputerze z dostępem do sieci, również w domu.

Więcej informacji u szkolnego koordynatora konkursu – pani Julii Hybiak lub na stronie internetowej: https://www.instalogik.pl/