Współpraca ze szkołą i parafią

Już we wrześniu, a potem w październiku zuchy i harcerze mieli pełne ręce roboty.

Najpierw współorganizowali rajd integracyjny dla klas czwartych. Zastęp Zielony Trójkąt przygotował na punkcie w lesie przykłady inwazyjnych roślin, które powoli wypierają nasze gatunki rodzime. Później do zawieszonej menażki próbowały całe klasy celować, by uzyskać wspólnie 10 trafnych rzutów. Emocji było dużo, szczególnie kiedy wychowawcy włączyli się do zabawy.

Ostatniego dnia września czekali na nas milusińscy, pierwszoklasiści, którzy mieli swoje święto — Pasowanie na Ucznia. Dla nich przygotowaliśmy moc niespodzianek: zabawy z chustą klanzy, koło fortuny, skarbczyk z zagadkami i zuchowe pląsy. Bawili się i duzi i mali. A potem z naszym dużym proporcem uczestniczyliśmy w ślubowaniu uczniów klas pierwszych.

W październiku zastęp Zielony Trójkąt uczestniczył w różańcu w tutejszej parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, bo Przyrzeczenie Harcerskie brzmi: Mam szczerą wolę służyć Bogu i Polsce...