Nasze Święto Niepodległości

10 listopada br. zuchy z 34 SGZ „Zuchy Niepokonane”  i harcerze z zastępu „Zielony Trójkąt” uczestniczyli w szkolnych obchodach Święta Niepodległości.

Na uroczysty apel przynieśli swój wielki proporzec. Razem z całą szkolną społecznością odśpiewali o godz. 11.11 Mazurek Dąbrowskiego.

14 listopada br. byliśmy na wycieczce na Poznańskiej  Cytadeli,  pod pomnikiem harcerzy poległych w latach 1918-1919 i 1939-1945. Zapaliliśmy znicz, odśpiewaliśmy Hymn Harcerski i Hymn Zuchowy oraz chwilą ciszy uczciliśmy pamięć poległych.

Podczas naszej uroczystości: druh Tomasz złożył Przyrzeczenie Harcerskie. Dorotka i Lidka, obiecały być dobrymi zuchenkami:  gospodarnymi i sprawnymi. Druhna Lidka przygotowała grę — harcerskie memory, a mała Lidka kolorowe listy na podchody. Druhna Jagoda zaproponował grę, w której zuchy: Pumy, Niedźwiedzie i Żmije zdobywały proporce i przenosiły meldunki, a harcerze utrudniali wykonywanie zadań. Druh Zbyszek natomiast był nieoceniony, bo zabezpieczał tyły wycieczki.

Z wielkimi przygodami wróciliśmy do domu.