Koszykarki 3-ie w Poznańskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

12 marca 2019 r. w naszej szkole odbył się turniej finałowy Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Koszykówce Dziewcząt.

W turnieju wystąpiły cztery poznańskie szkoły – Szkoła Podstawowa nr 70, Szkoła Podstawowa nr 19, Gimnazjum nr 9 oraz nasza szkoła.

W ramach turnieju zostały rozegrane cztery spotkania, w pierwszym meczu półfinałowym Gimnazjum nr 9 pokonało SP nr 70, natomiast w drugim półfinale SP nr 19 odniosła zwycięstwo nad naszą reprezentacją.

W meczach o miejsca poszło naszej drużynie już lepiej, w meczu o 3-ie miejsce pewnie pokonujemy SP nr 70. Natomiast w meczu finałowym SP nr 19 pokonało Gimnazjum nr 9.

Klasyfikacja końcowa Igrzysk:

1. Szkoła Podstawowa nr 19
  2. Gimnazjum nr 9
  3. Szkoła Podstawowa nr 34
  4. Szkoła Podstawowa nr 70

Podczas uroczystego zakończenia turnieju nagrody wszystkim drużynom wręczyła Wicedyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 Pani Zofia Baniewska.

Gratulujemy naszym koszykarkom sukcesu, jakim jest zajęcie trzeciego miejsca w Mistrzostwach Poznania w rozgrywkach dla uczennic gimnazjów oraz 8 i 7 klasy szkoły podstawowej!

Skład reprezentacji:

• Olga Retkowska (8B)
  • Wiktoria Brzeska (8B)
  • Aleksandra Tomala (8B)
  • Barbara Konwinska (8B)
  • Aleksandra Imioła
  • Alicja Wojtkowiak (8B)
  • Katarzyna Siejakowska (8B)
  • Alicja Żukowska (7B)
  • Daria Owczarzak (8B)
  • Maja Wojciechowska (8B)
  • Anastazja Klemczak (7B)