Uczennice z klas 3-ich i 2-ich na „Mikołajkach na sportowo” w Szkole Podstawowej nr 11

W czwartek 5 grudnia 2019 r. w Szkole Podstawowej nr 11 w Poznaniu odbyły się „Mikołajki na Sportowo”, a wzięły w nich udział uczennice naszej szkoły z klas 3-ich i 2-ich, które uczęszczają na dodatkowe zajęcia z koszykówki prowadzone przez Panią Katarzynę Buszewicz.

Na początku nasze podopieczne miały okazję obejrzeć przygotowany przez uczniów SP nr 11 koncert Bożonarodzeniowy, a zanim zaczęła się główna część naszej wspólnej zabawy, rozegraliśmy towarzyski mecz mini-koszykówki.

W głównej części całej imprezy, w której brali udział przede wszystkim uczniowie Szkoły Podstawowej nr 11 z klas 3-ich, wzięło udział ponad 70 dzieci, które bawiły się rywalizując w wyścigach rzędów oraz wykonując szereg różnych zabaw sprawnościowych. Gośćmi specjalnymi podczas wspólnej zabawy byli uczniowie Szkoły Gortata, a jednocześnie zawodniczki AZS Poznań oraz zawodnicy MKK Pyra Poznań, którzy pełnili rolę kapitanów poszczególnych grup biorących udział w tym wydarzeniu. Kapitanowie dopingowali i wspierali swoich podopiecznych. Zawodnicy PYRY pokazali kilka „wsadów” do kosza, czym wywołali aplauz na sali. Potem pokazali dzieciom, jak same mogą zrobić „wsady” do kosza, tylko odrobinkę im pomagając.

Wszyscy uczestnicy na zakończenie imprezy otrzymali drobne upominki i słodkie Mikołaje, a także mieli okazję chwilę porozmawiać z naszymi gośćmi oraz zebrać ich autografy.

Impreza była bardzo udana, dzieci były bardzo zadowolone podczas wspólnej zabawy i liczymy na to, że częściej będą podejmowane tego typu inicjatywy również w innych szkołach, w których z przyjemnością weźmiemy udział. Była to bardzo udana zabawa, jak i również promocja dyscypliny, jaką jest koszykówka.