Międzynarodowy Konkurs Informatyczny Bóbr

Lubisz informatykę i matematykę? Konkurs Bóbr to nie zwykłe rachunki i praca z komputerem — konkurs Bóbr sprawdzi bystrość Twojego umysłu! Jeżeli lubisz rozwiązywać problemy i myśleć logicznie, to Bóbr  jest idealny dla Ciebie. Zgłoś się już dzisiaj!

Kto może wziąć udział w Konkursie Bóbr?

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych oraz szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy dzieleni są na następujące grupy: Skrzat (I-III klasy), Benjamin (IV-VI klasy), Junior (VII-VIII klasy) oraz Senior (szkoły ponadpodstawowe). Udział w konkursie jest bezpłatny!

W jaki sposób odbywa się Konkurs Bóbr?

Bóbr to konkurs, który nie tylko dotyczy nowoczesnych technologii, ale też realizowany jest w nowoczesny sposób. Aby zorganizować konkurs, tak naprawdę wystarczy dostęp do Internetu i do komputerów lub laptopów, tabletów.

Jakie zadania przygotował Bóbr?

W konkursie uczniowie otrzymają do rozwiązania 15-24 zadań (w zależności od grupy wiekowej). Uczestnicy zaczynają konkurs z danym kapitałem punktów, a następnie mogą otrzymać dodatkowe punkty lub je stracić, w zależności od udzielanych odpowiedzi.

Zadania są w formie testowej. Aby rozwiązać zadanie, należy: wybrać jedną poprawną odpowiedź spośród na ogół czterech możliwych, wpisać odpowiedź w okienku lub wykonać inne czynności w interakcji z komputerem prowadzące do rozwiązania. Rozwiązania można poprawiać.

Zadania mają na celu rozwijanie logicznego, algorytmicznego, oraz komputacyjnego myślenia u uczniów. Na ogół są związane z analizą i rozwiązaniem różnych sytuacji problemowych, które często są związane z innymi przedmiotami nauczania, takimi jak: język ojczysty, języki obce, geografia, historia, sztuka, technika, czy informatyka.

Kiedy odbywa się Konkurs Bóbr?

Konkurs odbywa się w ciągu czterech dni (7-10 listopada 2022 r.). Każdego dnia w konkursie biorą udział uczniowie z danej grupy wiekowej. Rozwiązywanie zadań rozpoczyna się o godz. 12:00 i kończy się o godz. 13:00.

Konkurs Bóbr dla uczniów:

Dzięki udziałowi w Konkursie Bóbr możesz zmierzyć się z rówieśnikami z całej Polski oraz sprawdzić lub odkryć swoje umiejętności, które już teraz mogą się przydać w Twoim życiu prywatnym lub dalszej nauce, a w przyszłości – w życiu zawodowym – mogą gwarantować jeszcze większe korzyści!

Po materiały do ćwiczeń zgłoś się do pani Julii Hybiak - sala 21c lub zajrzyj na stronę internetową konkursu.

Zgłoszenia do konkursu przyjmowane są do 31 października!

Pełen regulamin konkursu znajdziesz - TUTAJ.

Zajrzyj do Galerii, żeby zobaczyć kilka przykładowych zadań.