X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

W piątek 2 października, po raz kolejny nasza szkoła wzięła udział w akcji Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Akcja ta jest okazją dla uczniów do nadrobienia tabliczkowych zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogą dać przykład dzieciom - pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. Tabliczkowa wiedza sprawdzana jest w niecodzienny sposób - podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. W tym dniu każdy mógł sprawdzić swoją znajomość tabliczki mnożenia i powalczyć o miano Eksperta Tabliczki Mnożenia w czasie przerw śródlekcyjnych w holu szkoły. W akcji udział wzięło około 90 uczniów. Nauczyciele matematyki nie zapomnieli również o świętowaniu tego szczególnego dnia podczas lekcji - uczniowie mieli okazję do sprawdzenia swojej wiedzy w teście przygotowanym na platformie Quizizz oraz powtórzenia jej podczas zabawy z kolorowankami.

Na zakończenie obchodów, w terminie 5 - 7 października jako kontynuacja obchodów Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia zainteresowani uczniowie i rodzice mogli wziąć udział w Internetowym Konkursie Matematyczno - Logicznym ARCYMISTRZ MNOŻENIA.

Dla wszystkich, którzy nie mogli wziąć udziału w egzaminie polecamy udział w egzaminie online dostępnym na stronie https://liblink.pl/7iFaova7xD

Nauczyciele matematyki.