Code Week 2020

Europejski Tydzień Kodowania dobiegł końca - w tym roku odbywał się w dniach 10-25 października. W ramach tej społecznej inicjatywy europejskie państwa konkurowały w liczbie zorganizowanych wydarzeń związanych z programowaniem.  Nasza szkoła również wzięła udział w Code Week i dołożyła cegiełkę do tego, aby Polska zajęła I miejsce.  Nasz kraj uczestniczył aż w 20564 wydarzeniach (jest to największa liczba wydarzeń w przeliczeniu na liczbę mieszkańców), drugie miejsce zajęła Estonia, która zgłosiła 609 wydarzenia, a na trzecim miejscu uplasowała się Austria z liczbą wydarzeń 2969.

Uczniowie naszej szkoły mogli wziąć udział w wydarzeniach #CodeWeek2020 - Klub Młodego Programisty. Na gazetkach przy sali informatycznej pojawiały się ciekawe informacje związane z kodowaniem, szyfrowaniem oraz programowaniem.

Uczniowie dowiedzieli się:

Czym są kody QR?

Jak należy rozwiązywać Sudoku?

Czym są dyktanda graficzne?

Jakie zasady obowiązują podczas gry w statki?

Do czego służy i w jaki sposób wykorzystywać szyfr Cezara?

Jakie gry rozwijają algorytmiczne myślenie?

Jeżeli jeszcze czujecie niedosyt związany z kodowaniem, zajrzyjcie do podlinkowanych materiałów i pochwalcie się rozwiązaniami poszczególnych zadań swoim nauczycielom informatyki.

CODE WEEK - do zobaczenia za rok :)