Tydzień (a nawet miesiąc) Edukacji Informatycznej w SP 34

W ramach grudniowego tygodnia informatycznego nasi uczniowie wzięli udział w MIKOŁAJKOWEJ darmowej lekcja on-line z ROBOTYKI I PROGRAMOWANIA, mieli okazję również nauczyć się programowania w nietypowy sposób w ramach Godziny Kodowania, mogli wziąć udział w webinarach STEM Kindloteka na Hour of Code oraz warsztatach organizowanych przez Gigantów Programowania.

Działo się!

Oto relacje naszych uczniów:

"W grudniu odbywały się warsztaty ,,Szkoły z Gigantami. W trakcie czterech lekcji w formie webinaru on-line trener programowania wprowadzał nas w świat kodowania stron internetowych. W czasie naszych spotkań poznawaliśmy interaktywny plan zajęć (E- plan) oraz podstawy tworzenia stron internetowych za pomocą języka CSC. Po każdych zajęciach zawsze był czas na zadawanie swoich pytań (na kanale You Tube). Na wszystkie zawsze odpowiadał prowadzący.  Bardzo przyjemną częścią lekcji był konkurs. Spośród wszystkich uczestników kursu zostały rozlosowane specjalne nagrody. Do szczęśliwców powędrowały: karty do Google Play i App Store oraz e- booki dla pasjonatów programowania. Spotkania z trenerem Mikołajem uważam za bardzo ciekawe, ponieważ mogłem zapoznać się z bardzo trudnym zagadnieniem, jakim jest tworzenie stron internetowych. Szkoda tylko, że na ,,Szkołę z Gigantami zapisała się tylko garstka naszych uczniów, bo na szkoły z największą ilością uczestników czekały wyjątkowe nagrody. SP 34 zajęło jedno z ostatnich miejsc."

Jakub, 7b

"Na zajęciach było ciekawie i bardzo zabawnie. Mam nadzieję, że kiedyś znowu pan Bożydar zorganizuje podobne spotkanie. W czasie lekcji widzieliśmy:

- zjawisko superkompresji,

- wyrzutnie do prezentów,

- wirowanie piór w tunelu aerodynamicznym.

Razem z panem Bożydarem wykonywaliśmy:

- magiczne śmigło,

- helikopter,

- latającą turbinę."

Jakub, 7b

"Wczoraj brałam udział w projekcie Giganci programowania, na który robiliśmy grę o pokemonach.

Na warsztatach informatycznych tworzyliśmy różne gry np. grę w środowisku Minecraft, Fortnite i Pokemon.

Uczyliśmy się jak stawiać warunki w Scratchu , jak sterować duszkiem i jak robić ciekawe animacje.

Na jednym z warsztatów zrobiliśmy grę z udziałem pokemonów. Ta gra polegała na zlikwidowaniu balona zespołu R. W tej grze balon zespołu R rzucał w Pikchu ultraballem (pewnie wszyscy znają tego bohatera, to taki uroczy żółty stworek z ogonkiem i uszkami). Gracz miał za zadanie zlikwidować piorunami, które posiada Pikachu, balon zespołu R. Wygrywało się, gdy rzuciło się w balon 7 razy, a przegrywało się, gdy Pikachu  raz zderzył się urtlaballem, czyli piłką do łapania pokemonów.

Warsztaty bardzo mi się podobały, każdy mógł tu znaleźć coś ciekawego i nawet wygrać nagrodę, np. pakiety do gier (np. V-dolce do Fortnite).

Mnie nie udało się nic wygrać, ale i tak było super."

Agnieszka, 4b

"Dzień dobry,

brałam dziś udział w warsztatach z Bożydarem i oto moje zdjęcia."

Blanka, 4b

Z niecierpliwością czekamy na kolejny Tydzień Edukacji Informatycznej!

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie.
W imieniu nauczycieli informatyki,

Julia Hybiak