Lena Brzustowska MVP finału Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży

W dniach 24-28 lutego 2021 r. w Człuchowie rozegrany został turniej finałowy Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w koszykówce dziewcząt. W turnieju, w roli jednego z faworytów, wzięła udział reprezentacja Wielkopolski, a w składzie kadry znalazła się uczennica naszej szkoły, Lena Brzustowska z klasy 8F. Lena już w zeszłym roku miała okazję grać na turnieju finałowym OOM, wtedy jako zawodniczka z rocznika młodszego razem z reprezentacją Wielkopolski zdobyła srebrny medal.

W tym roku kadra naszego województwa była bezkonkurencyjna, w całym cyklu rozgrywek OOM nie przegrała żadnego meczu i zasłużenie zdobyła złoty medal!

Lena Brzustowska została dodatkowo wyróżniona za swoje osiągnięcia indywidualne i wkład, jaki miała w grę całego zespołu - została wybrana Najbardziej Wartościowym Zawodnikiem (MVP) całej imprezy!

Gratulujemy Lenie osiągniętego wyniku zespołowego oraz wyróżnienia indywidualnego!

Na turnieju finałowym OOM Lena grała w każdym meczu średnio prawie 22 minuty i w tym czasie notowała średnio 12,6 punktów, 5,8 zbiórek, 2,4 asyst oraz 3,6 przechwytów (najwięcej ze wszystkich zawodników).