Zuchowy start

Wszystkie zbiórki ze względu na pandemię odbywają się na powietrzu. Zuchy ,,opanowały” różne placyki, parki i pobliski lasek- Żurawiniec. Mamy szczęście, ponieważ w każdy poniedziałek dopisuje nam pogoda.  Na zbiórce jest czas na zabawę, ale również na wrześniowe zuchowe uroczystości. Każdy zuch, właśnie we wrześniu otrzymuje kolejną gwiazdkę: Zuch Ochoczy *, Zuch Sprawny **, Zuch Gospodarny ***. Nowe zuchy, natomiast dostają pod opiekę jeden biszkopt, na czas jednego tygodnia. Najstarsza zuchna, która jest w naszej gromadzie aż cztery lata, otrzymała odznakę- Dzielnego Wilczka. Proporczyk- różowa papuga, który jest zarezerwowany dla najmłodszych zuchów, „powędrował” do zuchenki  z „zerówki”. W ubiegłą środę, na dodatkowej zbiórce, najstarsze zuchy pojechały na rowerach, na zwiad w poszukiwaniu bazy.  Znalazły kryjówkę, w której wszyscy się pomieszczą, ale miejsce jest naszą „słodką” tajemnicą.