Udana inauguracja rozgrywek koszykówki U13

W dniu 10 października 2020 r. na sali w naszej szkole rozegrany został pierwszy mecz w sezonie 2020/2021 w rozgrywkach ligi U13 z udziałem drużyny AZS Poznań. W barwach tego zespołu występują przede wszystkim uczennice naszej szkoły, a zespół prowadzą wspólnie trenerzy pracujący w naszej placówce: pan Marcin Jopek i pani Katarzyna Buszewicz.

Pierwszy mecz rozegraliśmy z drużyną z Piły. Początek spotkania to dobra gra z naszej strony przede wszystkim w ataku, jednak mimo dobrej gry wiele naszych rzutów nie znajdowało drogi do kosza. Jednak dziewczyny nie załamały się pierwszymi niepowodzeniami i od drugiej kwarty meczu zaczęliśmy stopniowo odrabiać straty, a w trzeciej kwarcie wyszliśmy już na minimalne prowadzenie. Uzyskanej przewagi nie oddaliśmy już do końca meczu, stopniowo ją powiększając. Wynik końcowy spotkania to 57:42 dla naszej drużyny.

Gratulujemy całemu zespołowi zaangażowania i walki, której nie brakowało podczas tych zawodów!

Uczennice naszej szkoły, które grały w tym meczu:

• Maja Brzostowicz (klasa 5A)
  • Klaudia Chabera (klasa 5A)
  • Martyna Karolczuk (klasa 6D)
  • Iga Skolasińska (klasa 6D)
  • Ewa Konwinska (klasa 6D)
  • Maja Nowacka (klasa 6D)
  • Julia Nowakowska (klasa 6D)
  • Michalina Fijałkowska (klasa 5A)
  • Martyna Gembiak (klasa 5A)
  • Zuzanna Wawrów (klasa 6D)