Rowerowy zawrót głowy

Na zbiórkę 20 maja zuchy przyjechały na swoich rowerach i hulajnogach. Na placu przed naszą szkołą druhna Jagoda oraz przyboczni druhowie: Maksymilian, Hugo i Norbert przygotowali małe miasteczko drogowe. Pogoda dopisała. Kolorowe pachołki wytyczały ścieżki rowerowe. Duże znaki drogowe trzeba było trzymać, bo ciągle zrywał je wiatr. Była „pętelka”, slalom, przejazd przez kładeczkę, nakładanie szarfy na palik. Trenowaliśmy wjazd na rondo, pierwszeństwo przejazdu, zakaz skrętu w lewo i zatrzymywanie się przy znaku STOP. Nie zapomnieliśmy również o  przejściu dla pieszych. Przyboczni lizakami pokazywali trasę. Wszyscy próbowali swoich sił i świetnie się bawili. Cała zbiórka odbyła się na świeżym powietrzu. Przyglądali się jej dorośli i mówili, że zuchy ładnie się bawią.