FOOTLOOSE WRZUĆ NA LUZ

19 września w ramach programu profilaktycznego „Poznań uzależniony od profilaktyki” uczniowie klas VIII brali udział w spektaklu „Footloose” w Teatrze Muzycznym w Poznaniu.

Fabuła musicalu nawiązuje do jednego z najpopularniejszych filmów lat 80 tych. „Footloose” jest ponadczasową opowieścią o sporze młodych ze starszymi, o buncie młodzieży, o tym, że starsi często zapominają, że też kiedyś byli młodzi. A więc o tym co przeżył, przeżywa lub przeżyje każdy z nas.

W spektaklu było dużo dynamicznego tańca i wpadającej w ucho muzyki. Pochodzące z tego musicalu piosenki to światowe przeboje. Niezwykle interesująca była scenografia.

Spektakl pokazał nam, że mimo konfliktu pokoleń zawsze warto znaleźć wspólny język, że życie oparte wyłącznie na zakazach nie ma sensu, a nastolatek to już nie dziecko i chciałby być traktowany po partnersku przez dorosłych.

Pedagog Iwona Witkoś Anita Rudna