Wybory parlamentarne w naszej szkole, czyli Młodzi głosują!

Centrum Edukacji Obywatelskiej od 25 lat zaprasza polskie szkoły do prowadzenia działań profrekwencyjnych przed wyborami. Do tej pory w symulacjach wyborów wzięło udział niemal 3 miliony młodzieży. W tym roku do tej liczby dołączyli uczniowie klas ósmych z naszej szkoły.

Udział w  Programie Młodzi głosują+ pozwolił  im zdobyć  wiedzę odnośnie uprawnień Sejmu i Senatu, wyborów, ordynacji wyborczych, prowadzenia dyskusji oraz kampanii zachęcających do świadomego głosowania. W dniu 8 października 2019 r. w holu Szkoły Podstawowej nr 34 im. Wojska Polskiego nasi uczniowie samodzielnie  przygotowali i przeprowadzili szkolne wybory,  zachęcając dorosłych do głosowania. Dzięki zróżnicowanym zadaniom i wyzwaniom w praktyce doświadczyli  aktywności obywatelskiej.