GALA PROJEKTU POZNAŃ UZALEŻNIONY OD PROFILAKTYKI

W bieżącym roku szkolnym wraz z uczniami klas VIII przystąpiliśmy do II edycji projektu „Poznań uzależniony od profilaktyki”. Koordynatorkami projektu były panie pedagog Iwona Witkoś i Anita Rudna.

Projekt powstał by zniechęcić młodzież do sięgania po narkotyki i alkohol oraz wskazać alternatywne sposoby spędzania wolnego czasu – na przykład taniec.

Przedsięwzięcie składało się z wielu etapów wzajemnie ze sobą powiązanych. Uczniowie klas VIII wzięli udział w spektaklu teatralnym, uczestniczyli w lekcjach terapeutyczno – profilaktycznych, warsztatach tanecznych, spotkali się z policjantami i strażnikami miejskimi.

Zwieńczeniem projektu był konkurs, w ramach którego można było wykonać plakat profilaktyczny, nakręcić wideoklip oraz zrobić zdjęcie profilaktyczne.

W piątek podczas uroczystej gali jaka odbyła się w Auli Artis Collegium Da Vinci zwycięzcom nagrody wręczył zastępca prezydenta Jędrzej Solarski.

W kategorii plakatu profilaktycznego nasza uczennica

MARTYNA HAJNC   zajęła III miejsce.

GRATULUJEMY

Konkurencja była duża gdyż w projekcie brało udział ponad 50 szkół i ponad 4000 uczniów.

Po zakończeniu części oficjalnej klasa, do której uczęszcza Martyna, czyli VIII a wraz z opiekunami bawiła się na koncercie Cleo.

To była nasza pierwsza, ale na pewno nie ostatnia edycja projektu.