IX Turniej im. Macieja Frankiewicza w koszykówce dziewcząt

W dniu 15 października 2019 r. reprezentacja naszej szkoły złożona z uczennic klas 7F, 6C, 5D, 4A oraz 3C wzięła udział w IX edycji corocznie odbywającego się turnieju koszykówki dziewcząt w Krzesinach pod Poznaniem imienia Macieja Frankiewicza. W turnieju oprócz naszej reprezentacji wzięły udział dwie inne drużyny, gospodarz turnieju UKS Krzesiny oraz UKS Siekierki Kostrzyn.

Udział w turnieju miał na celu zebranie cennego doświadczenia dla naszych młodszych uczennic, turniej organizowany był dla dzieci rocznik 2007 i młodszych. W składzie naszej drużyny wystąpiły tylko 4 zawodniczki z rocznika właściwego – Aleksandra Zdunek (7F), Julia Szmelter, Blanka Lerczak i Karolina Rybińska (wszystkie z klasy 6C). Reszta zawodniczek w naszej drużynie była młodsza i zbierała cenne doświadczenie, które ma wkrótce zaprocentować w nadchodzących rozgrywkach ligowych – Julia Nowakowska, Maja Nowacka, Zuzanna Wawrów (klasa 5D), Maya Cieplik, Martyna Gembiak, Klaudia Chabera, Maja Brzostowicz (klasa 4A) oraz Hanna Szopka (3C).

Dziewczyny w każdym meczu dawały z siebie wszystko, byliśmy nawet blisko odniesienia zwycięstwa w meczu z zespołem z Krzesin. Jednak nie wynik tego dnia był najważniejszy, tylko dobra zabawa oraz możliwość sprawdzenia swoich umiejętności w prawdziwej rywalizacji sportowej, a warto w tym miejscu nadmienić, że dla uczennic klasy 4 oraz Hanny Szopki, były to pierwsze poważne zawody w karierze.