Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych - informacje i materiały

Przypominamy, że od 15 czerwca zaczną się zajęcia informatyczne związane z logowaniem i zakładaniem konta w systemie NABÓR.

OGÓLNE ZASADY REKRUTACJI NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Każdy uczeń ma prawo wyboru nie więcej niż 6 szkół (zgodnie z uchwałami podjętymi przez organy prowadzące) oraz dowolnej liczby oddziałów w tych szkołach.

Nabór do szkół ponadpodstawowych w roku szkolnym 2020/2021 odbędzie się wspólnie z Powiatem Poznańskim. Oznacza to, że kandydat  zainteresowany szkołami z Poznania oraz Powiatu Poznańskiego wskazuje je na JEDNYM WNIOSKU !!!

Ze względu na stan epidemicznym wnioski można składać:
1) Przez SYSTEM NABÓR  (szczegółowa instrukcja znajduje się w zakładce DOKUMENTY)
2) Listem poleconym (liczy się data wpływu do szkoły)
3) Dostarczając do skrzynki podawczej wystawionej w szkole pierwszego wyboru

WAŻNE: Należy wybrać TYLKO JEDEN sposób złożenia wniosku!!!

Szczegółowa instrukcja znajduje się w załączniku oraz na stronie:

https://liblink.pl/kNqATMOnll     w zakładce DOKUMENTY.

WAŻNE:
Najczęstsze BŁĘDY jakie popełnia się przy składaniu WNIOSKU.

Zwracamy szczególną uwagę na zapoznanie się z informacjami, kiedy i jakie dokumenty należy złożyć w odpowiednim czasie oraz jakie dokumenty należy wysłać PODPISANE PRZEZ UCZNIÓW I RODZICÓW/OPIEKUNÓW PRAWNYCH (SKANY LUB ZDJĘCIA WYDRUKOWANYCH I PODPISANYCH RĘCZNIE DOKUMENTÓW).

Instrukacja składania i przesyłania wniosku - zobacz

Terminy egzaminów językowych - zobacz

Terminy testów sprawnościowych - zobacz