Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego

Innowacje i konkursy

Innowacje

Grupa międzyoddziałowa klas ósmych z rozszerzonym językiem angielskim– Katarzyna  Niewolak-Statucka

Grupa międzyoddziałowa klas siódmych z rozszerzonym językiem angielskim  – Magdalena  Parker

Grupa międzyoddziałowa klas siódmych rozwijająca uzdolnienia uczniów w zakresie języka angielskiego – Natalia  Wójtowicz

Grupa międzyoddziałowa klas ósmych rozwijająca uzdolnienia w zakresie matematyki – Adam Szewczyczak

Grupa międzyoddziałowa klas ósmych rozwijająca uzdolnienia w zakresie informatyki – Marcin Czajkowski

Grupa międzyoddziałowa klas siódmych rozwijająca uzdolnienia w zakresie matematyki - Adam. Szewczyczak

Grupa międzyoddziałowa klas siódmych rozwijająca uzdolnienia w zakresie informatyki - Maciej Czajkowski

„Mały matematyk” – edukacja wczesnoszkolna – Ilona Krutnik

„Projektowe wariacje techniczno-techniczne” – klasy VI – Gabriela Wołosz

„Zielona klasa” – edukacja wczesnoszkolna –Alicja  Stefańska

„Baśnie, bajki i opowiadania wprowadzają nas w realny świat” – edukacja wczesnoszkolna – Iwona Małłek, Marzena Gęsicka

„Zakoduj przyszłość. Kompetencje przyszłości” – edukacja wczesnoszkolna – Małgorzata  Wilczek

„Our little hands can do big things! - język angielski metodą projektów” - edukacja wczesnoszkolna - Patrycja Dachtera

Klasy sportowe w dyscyplinach: pływanie, piłka siatkowa, piłka koszykowa – Łukasz Piechna, Bartosz  Chabowski, Martyna Burak,  Marcin Jopek, Katarzyna  Buszewicz, Łukasz Panek

Poprzez gry, eksperymenty i łamigłówki do budowania kompetencji kluczowych - klasa IV - Arkadiusz Kinal

Z angielskim w świat - język angielski dla klas czwartych - Anna Jedlińska - Tomczak

 

Konkursy

Nazwa konkursu

Termin

Osoba odpowiedzialna

 

Konkursy Wojewódzkie

 

Wojewódzki Konkurs Biologiczny

25.10.2021 r.

Karolina Piszczek Elżbieta Matuszak

Wojewódzki Konkurs Chemiczny

26.10.2021 r.

Katarzyna Polonis – Borodynko

Wojewódzki Konkurs Fizyczny

27.10.2021 r.

Maciej Gielnik

Wojewódzki Konkurs Geograficzny

28.10. 2021 r.

Danuta Jagiełło

Wojewódzki Konkurs Historyczny

29.10.2021 r.

Dariusz Kołodziejczyk

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego

03.11.2021 r.

Anna Jedlińska – Tomczak

Wojewódzki Konkurs Języka Polskiego

08.11.2021 r.

Dagmara Janiszewska

Wojewódzki Konkurs Matematyczny

09.11.2021 r.

Adam Szewczyczak

Wojewódzki Konkurs Wychowania Fizycznego

22.10.2021 r.

Marcin Kotowski

 

Język polski

 

Konkurs Języka Polskiego „Złota Żaba”

termin nie został jeszcze ogłoszony

Marta Szymkowiak

Szkolny Konkurs Pięknego Czytania

kwiecień 2022

Bożena Janaszak,

Judyta Szaraszek

Konkurs Ortograficzny Szkół Miasta Poznania

termin nie został jeszcze ogłoszony, eliminacje klasowe: styczeń-luty 2022

kl. 4 – Jeremi Rozynek

kl. 5 – Dagmara Janiszewska

kl. 6 – Bożena Janaszak

kl. 7 – Marta Szymkowiak

kl. 8 – Judyta Szaraszek

Szkolny konkurs „Dyktando biegane” dla kl. 4 – 6

maj 2022

Judyta Szaraszek,

Dagmara Janiszewska

Szkolny konkurs na tekst dyktanda z lektury dla kl. 7 – 8

październik - maj

Dagmara Janiszewska

Szkolny Konkurs Literackiej Twórczości Dziecięcej

maj 2022

Marta Szymkowiak

Wojewódzki Turniej Białych Piór

termin nie został jeszcze ogłoszony

Bożena Janaszak

Ogólnopolski Konkurs Polonistyczny „Fraszka”

listopad 2021

Marta Szymkowiak

„Wiedzówka” z „Harry`ego Pottera”

kwiecień 2022

Marta Szymkowiak

Szkolny konkurs „Z mitologią na Ty”

Luty 2022

Bożena Janaszak

 

Matematyka oraz informatyka

 

Konkurs Matematyczny ZŁOTA ŻABA

Wg terminarza  konkursu

Arkadiusz Kinal

Międzynarodowy Konkurs KANGUR Matematyczny

Wg terminarza  konkursu

Arkadiusz Kinal

Konkurs łamigłówek logicznych - Memoriał Urszuli Marciniak

Wg terminarza  konkursu

Julia Hybiak

Horyzonty Matematyki

Wg terminarza  konkursu

Julia Hybiak

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny dla klas VIII Miasta Poznania i okolic

Wg terminarza        konkursu

Adam Szewczyczak

Konkurs fotograficzny – Matematyka w obiektywie

Wg terminarza  konkursu

Julia Hybiak

Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas czwartych

Maj 2022r.

Małgorzata Rychlik

 

Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas piątych

Maj 2022r.

Julia Hybiak

Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas szóstych

Maj 2022r.

Małgorzata Rychlik

Szkolny Konkurs Matematyczny dla klas siódmych

Maj 2022r.

Iwona Supińska

Szkolne konkursy informatyczne dla klas 4-8

Kwiecień/maj 2022r.

Marcin Czajkowski

Julia Hybiak

Konkurs informatyczny AVATAREK

Wg terminarza  konkursu

Marcin Czajkowski

Międzynarodowy Konkurs Informatyczny BÓBR

Wg terminarza  konkursu

Julia Hybiak

Międzynarodowy Konkurs Pix Programming Challeng PL

Wg terminarza  konkursu

Marcin Czajkowski

Poznański Turniej Programistyczny „Educathon – Programuj #naMarszalkowskiej”

Wg terminarza  konkursu

Marcin Czajkowski

 

Język angielski, język niemiecki

 

Wojewódzki Konkurs Języka Angielskiego dla klas 4-8

Październik 2021

Anna Jedlińska – Tomczak

Konkurs Memory Master dla klas 4-8

27-29.10.2021

Natalia Wójtowicz

Konkurs wiedzy o krajach niemieckich

Październik 2021

Natalia Wójtowicz Katarzyna Babińska-Kurzajczyk

Ogólnopolska Olimpiada przedmiotowa z j. angielskiego Olimpus

Styczeń 2022

Katarzyna Niewolak-Statucka

Konkurs językowo-techniczny- brytyjska/amerykańska architektura

Luty 2022

Natalia Wójtowicz Agnieszka Konopka, Gabriela Wołosz

Gra planszowa do nauki języka obcego-klasy 4-8

Marzec 2022

Natalia Wójtowicz

Katarzyna Babińska-Kurzajczyk

Dyktando z języka angielskiego dla klas 7-8

Kwiecień 2022

Cały zespół

Zuch Roczny – konkurs języka angielskiego dla klas 1-3

Maj 2022

Magdalena Parker

 

Biologia, geografia, fizyka, chemia

 

Szkolny Konkurs na Najlepszego Biologa

cały rok szkolny

Elżbieta Matuszak, Karolina Piszczek

Szkolny Konkurs na Najlepszego Chemika

cały rok szkolny

Katarzyna Polonis- Borodynko

Szkolny Konkurs na Najlepszego Fizyka

cały rok szkolny

Maciej Gielnik

Szkolny Konkurs na Najlepszego Geografa

cały rok szkolny

Danuta Jagiełło

 

Historia

 

XVIII Ogólnopolski Konkurs Arsenał Pamięci

do lutego 2022 r.

Zofia Baniewska

Konkurs Towarzystwa Miłośników Miasta Poznania

2022 r.

Zofia Baniewska

Ogólnopolski Konkurs Historyczny Krąg

Grudzień 2021 r.

Jeremi Rozynek

Międzyszkolny Konkurs Historyczny Drogi do Niepodległości 60 punktów na szóstkę

Luty-marzec 2022

Dariusz Kołodziejczyk

Międzyszkolny Konkurs Królewscy Patroni Piątkowskich Osiedli

Marzec 2022 r.

Dariusz Kołodziejczyk

 

Biblioteka, plastyka, technika, muzyka

 

LIPDUB z okazji Dnia Komisji Edukacji Narodowej

Październik 2021r.

Gabriela Wołosz

Barbara Krysińska Wiesława Grzegorzewicz Iwona Połczyńska-Rolek

„Szkoła do Hymnu”

Listopad 2021

Iwona Połczyńska-Rolek

Konkurs – gra edukacyjna dla uczniów klas I-VIII – współpraca z nauczycielem plastyki

Listopad 2021 – styczeń 2022

Barbara Krysińska
Wiesława Grzegorzewicz Gabriela Wołosz

Międzyszkolny konkurs plastyczno- przyrodniczy „Kompozycja jesienna”

Listopad 2021 r.

Gabriela Wołosz

Międzyszkolny konkurs na makietę architektoniczną dla klas 4-8

Styczeń/ kwiecień 2022 r.

Gabriela Wołosz

Konkurs piosenki dziecięcej i młodzieżowej

Luty 2022 r.

Iwona Połczyńska – Rolek

Konkurs na okładkę książki - promocja czytelnicza w klasach I-VIII,

Marzec -kwiecień 2022

Barbara Krysińska
Wiesława Grzegorzewicz

Mini Playback show

Marzec 2022

Iwona Połczyńska – Rolek

Konkurs „Wierszykowy detektyw” klasy I-III

Kwiecień/maj 2022 r.

Barbara Krysińska
Wiesława Grzegorzewicz

Ogólnopolski konkurs plastyczny „Odcienie szarości”

Kwiecień 2022 r.

Gabriela Wołosz

XIII Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Wiersze Emilii Waśniowskiej”

Maj 2022 r.

Barbara Krysińska
Wiesława Grzegorzewicz

Mam talent

Maj 2022

Iwona Połczyńska – Rolek

Gabriela Wołosz

 

Doradztwo zawodowe

 

„Zawód moimi oczami” – tworzenie prezentacji omawiającej wybrany zawód - rozgrywki międzyklasowe

Listopad – grudzień 2021

Wiesława  Grzegorzewicz,

wychowawcy 7 klas

 

Edukacja wczesnoszkolna

 

Szkolny konkurs czytelniczy „Wiem, co czytam” dla uczniów klas II i III szkół podstawowych miasta Poznania i okolic

Luty 2022

Alicja Stefańska,

Joanna Raatz, Patrycja Dachera

 

 

Olimpusek – sesja zimowa 2019

Styczeń 2022

Iwona Małłek, Marzena Gęsicka

Przyrodniczo – ekologiczny

Kwiecień 2022

Alicja Stefańska, Patrycja Dachera, Meropi Tatarewicz

Konkurs plastyczny „Mój przyjaciel kot”

Luty 2022

Anna Borowicz- Różańska

Agata Wójcik

Turniej warcabowy

Maj 2022

Małgorzata Wilczek

Iwona Małłek

Marzena Gęsicka

 

Konkurs pięknego czytania

Klasy II-III – kwiecień

Klasy I - maj

Ilona Krutnik

Elżbieta Krysztofiak

Olimpiada Zadań Logicznych

Styczeń 2022

Meropi Tatarewicz

Małgorzata Wilczek

Żaczek klasy II

Termin uzgadnia organizator konkursu

 

Iwona Małłek

Kangur klasy III

Termin uzgadnia organizator konkursu

Iwona Małłek

Konkurs ortograficzny „Gżegżółka” – eliminacje szkolne

Termin uzgadnia organizator konkursu

Marzena Gęsicka

Meropi Tatarewicz

Małgorzata Wilczek

Konkurs podsumowujący projekt  „Z kulturą mi do twarzy”

- działania podsumowujące realizowany całoroczny projekt  z podziałem na poziomy  ( prace plastyczne, test wiedzy o dobrym wychowaniu)

Czerwiec 2022

Marzena Gęsicka

Joanna Raatz

Iwona Małłek

 

Religia

 

Ogólnopolski konkurs EDI Biblia i Przypowieści Biblijne

30.11.2021 r.

Magdalena Pawlak

XVI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Święty Jan Paweł II w oczach dziecka pod hasłem "Nie lękajcie się!"

Wrzesień/październik 2021

Magdalena Pawlak

Anna Borowiak

Szkolny konkurs wiedzy biblijnej związany z hasłem roku liturgicznego „Posłani w pokoju Chrystusa”

Maj 2022 r.

Magdalena Pawlak

Anna Borowiak

 

Świetlica

 

„Portret Nauczyciela”  - konkurs plastyczny związany z Dniem Edukacji Narodowej, klasy
I-IV

październik 2021

wszyscy wychowawcy świetlicy

„Najpiękniejsza choinka bożonarodzeniowa”  - praca przestrzenna, klasy
I-IV

grudzień 2021

wszyscy wychowawcy świetlicy

„Pani Wiosna”  - technika dowolna, klasy
I-IV

marzec 2022

wszyscy wychowawcy świetlicy

„Letni eko strach na wróble”  - praca wykonana z materiałów recyklingowych, klasy I-IV

maj 2022

wszyscy wychowawcy świetlicy