Wycieczka do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego

Dnia 14 czerwca klasy 4b, 4c oraz 5a pojechały na całodniową wycieczkę do Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. Przygodę zaczęliśmy od zwiedzenia ruin królewskiego zamku piastowskiego- twierdzy wzniesionej przez Kazimierza Wielkiego W Międzyrzeczu. Dzięki przewodnikowi dowiedzieliśmy się wszystkiego, co najważniejsze na temat ruin zamku. Tam również mieliśmy przerwę na drugie śniadanie.

Następnie pojechaliśmy do docelowego punktu naszej Wycieczki- Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego, gdzie podzieleni na dwie grupy wraz z przewodnikami zwiedziliśmy potężny system poniemieckich fortyfikacji. Największą dla nas atrakcją było przejście w tunelach podziemnych. Cała trasa zajęła nam około dwóch godzin.

Ostatnim punktem naszej wycieczki było ognisko z kiełbaskami i atrakcjami w Lubrzy. Spędziliśmy tam niezapomniane chwile, a uczniom chyba ten punkt programu przypadł najbardziej do gustu. Oprócz ogniska, na miejscu mieliśmy do dyspozycji duży plac zabaw z dmuchańcami- okazało się, że mimo zwiedzania ruin i fortyfikacji uczniowie mają jeszcze siły na zabawę na placu zabaw :) Wycieczka jak najbardziej udana!