Uroczystość Święta Niepodległości w SP 34

104. rocznica odzyskania niepodległości

Święto Niepodległości to święto państwowe w Polsce obchodzone corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów (1795–1918).

W naszej szkole obchodziliśmy uroczyście ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI.  W apelu z okazji Święta Niepodległości uczestniczyli wszyscy uczniowie szkoły, dyrekcja, nauczyciele oraz pozostali pracownicy.
Uroczystość została podzielona na trzy części, osobno w apelach uczestniczyli uczniowie klas I-III, IV-VI oraz VII-VIII. Zaprezentowana inscenizacja słowno-muzyczna ukazała trudną drogę Polski do odzyskania niepodległości, po 123 latach niewoli. Ważnym przesłaniem tego pięknego występu przedstawionego przez nauczycieli, jak i uczniów było to, by doceniać i szanować wolność oraz pamiętać, jakim złem są wojny, nawet te konieczne i toczone w obronie wolności narodów. Jednocześnie bardzo ważnym jest, aby pamiętać i szanować naszą przeszłość.

Jak to niegdyś powiedział Józef Piłsudski:

Naród, który nie SZANUJE swojej PRZESZŁOŚCI nie zasługuje na SZACUNEK TERAŹNIEJSZOŚCI i nie ma prawa do PRZYSZŁOŚCI.

Na koniec pani dyrektor Zofia Baniewska w swoim przemówieniu zwróciła  się do zgromadzonej społeczności szkolnej, życząc wszystkim miłych i dobrych obchodów Dnia Niepodległości. Przy tej okazji ogłosiła konkurs odnoszący się do najważniejszych postaci związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

O godzinie 11:11 w ramach akcji SZKOŁA DO HYMNU wszyscy odśpiewaliśmy POLSKI HYMN NARODOWY — Mazurek Dąbrowskiego.
Ten wyjątkowy dzień w naszej szkole był radosnym przypomnieniem, że Polska"cenniejsza niż złoto" jest niepodległa i wolna.

PONIŻEJ FOTORELACJA: