LEGO, Arduino oraz druk 3D w SP34 - podsumowanie października (#LaboratoriaPrzyszłości)

Sprzęt pozyskany w ramach projektu "Laboratoria Przyszłości’" to szansa na edukację w duchu STEAM, interdyscyplinarne podejście obejmujące praktyczne doświadczenia i aktywne metody pracy. Zajęcia odpowiadają najbardziej aktualnym potrzebom współczesnej edukacji opartej na kreatywności, pracy grupowej i metodzie projektu. Na zajęciach matematyczno — informatycznych: Kształtuję kompetencje XXI wieku oraz zajęciach rozwijających zdolności i zainteresowań informatyczne uczniów — Zaprojektuj, zbuduj, zaprogramuj  uczniowie pracują z zestawem LEGO® Education SPIKE™ oraz z drukarką 3D, korzystają z gotowych projektów oraz budują własne modele. Podkreślić należy fakt, że są one coraz mniej oparte na instrukcjach a coraz bardziej na pomysłach młodych konstruktorów.