Szkolne obchody Dnia Praw Dziecka

18 listopada 2022 uczciliśmy w naszej szkole Dzień Praw Dziecka. To tego dnia przygotowaliśmy się w klasach już od dłuższego czasu. Najpierw uczniowie mieli możliwość zapoznania się z prezentacją na temat praw dziecka, z której dowiedzieli się, co to jest prawo dziecka, jakie mają prawa i co zrobić, gdy prawa dziecka nie są przestrzegane.

Następnie uczniowie klas I – III brali udział w indywidualnym konkursie na zaprezentowanie ważnego dla nich prawa dziecka.

Natomiast uczniowie klas starszych wylosowali prawo dziecka, które przedstawili nam na opracowanym wspólnie plakacie.

18 listopada odbyły się demokratyczne wybory trzech najciekawszych plakatów. Każda klasa oddala jeden głos na najładniejszy ich zdaniem plakat.

Ogłoszenie wyników odbyło się w holu szkoły. Tego dnia w szkole królował kolor niebieski – kolor Unicefu.  Wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy dobrze nam znaną piosenkę pt. „Mam prawo do swych praw”, której autorką jest była pani dyrektor szkoły, Emilia Waśniowska. Później pani dyrektor Zofia Baniewska wręczyła nagrody indywidualne i grupowe. Nagrodę — wspólne wyjście na kręgle — dla zwycięskiej klasy ufundowała Rada Rodziców. Bardzo dziękujemy.

Mamy przyjemność ogłosić zwycięzców konkursu Mam prawo do swych praw.

W klasach I – III

I miejsce –  Wojciech sadowski klasa III c

II miejsce – Daria Zgrajek klasa II b

III miejsce –  Celina Domańska klasa I c