Zuch i harcerz zawsze pomaga!

Otrzymaliśmy zaproszenie na koncert charytatywny. Młodego człowieka, ucznia Zespołu Szkół Przyrodniczych w Poznaniu czeka bardzo kosztowna operacja w Szwajcarii.

Tego dnia, 20 listopada br. spadł pierwszy śnieg. Było zimno. By pomóc w zbiórce pieniędzy zuchy i harcerze wystąpili z radosnym repertuarem, „Mały obóz” i kanon „Esperanto”, a druhna Zu-zu po esperancku zaśpiewała Halleluja Cohena i „Płonie ognisko i szumią knieje”. Chcieliśmy podnieść na duchu Dymitra, który kocha zwierzęta i chce zostać weterynarzem. Minął już miesiąc od zapoczątkowanej akcji na rzecz jego zdrowia. Zebrano 75% potrzebnej sumy. Jesteśmy dumni, że był tam również nasz malutki udział, bo harcerz jest zawsze pożyteczny i niesie pomoc innym.