Uczciliśmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego

Dnia 27 grudnia 2022 r. już po raz drugi obchodziliśmy Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. O godz.16.40, historycznej godzinie wybuchu Powstania Wielkopolskiego, uczniowie z dyrekcją szkoły, razem, w poczuciu narodowej dumy oraz radości, spotkali  się przy pomniku Powstańców Wielkopolskich i oddali hołd bohaterom. Gospodarzem uroczystości był Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak, który w wygłoszonym przemówieniu, podziękował wszystkim, którzy „upowszechniają wiedzę o Powstaniu, opiekują się powstańczymi grobami, a przede wszystkim zaszczepiają w młodzieży zamiłowanie do historii”. Po odczytaniu apelu pamięci nastąpił moment złożenia kwiatów. Uroczystość zakończyła Pieśń Reprezentacyjna Wojska Polskiego.