Betlejemskie Światło Pokoju 2022

Od ponad 30 lat 34 Staromiejska Gromada Zuchowa „Zuchy Niepokonane” przekazuje Betlejemskie Światło Pokoju. W tym roku „Światło dla Ciebie” odebrały z Poznańskiej Fary 18 grudnia, druhna Jagoda - drużynowa i druhna Zuza - przyboczna. Do sztafety światła dołączyły również zuchy i harcerki z zastępu Zielony Trójkąt i 19 grudnia przekazali Światło szkolnej społeczności, na ręce pani Zofii Baniewskiej, Dyrektor szkoły SP34. Zaśpiewaliśmy również kolędy, ponieważ tego dnia odbywał się kiermasz świąteczny i koncert kolęd. Dotarliśmy również 20 grudnia do naszej ulubionej Administracji os. S.Batorego, któa zawsze pamięta o zuchach i harcerzach. Otrzymaliśmy wówczas od pana Kierownika, wielką paczkę słodyczy. Byliśmy również ze Światełkiem w Administracji os. B. Śmiałego. Na koniec naszej sztafety, w piątek, 23 grudnia, wcześnie rano, o 6.30 przekazaliśmy światełko wiernym parafii pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika na os. B. Śmiałego na ostatniej mszy roratniej. Ksiądz Proboszcz również pamiętał o małych zuchach i harcerzach i obdarował wszystkich czekoladowymi gwiazdorkami.